Baymak termosifon servisi

Baymak termosifon servisi

Evlerimizde, iş yerlerimizde günlük ihtiyaçlarımızı karşılamak için yaz kış demeden her zaman sıcak suya ihtiyaç duyarız. Sıcak su elde etmek için birden çok yöntem ve cihaz bulunmaktadır. Bunlardan birisi de termosifon dur. Termosifon servisi için bizleri arayabilirsiniz.

Termosifonlar elektrikle çalışmakta olup, doğalgaz’a ihtiyaç duymazlar en büyük avantajları da budur. Henüz doğalgaz’ın olmadığı yerlerde sıcak su ihtiyacının büyük bir bölümünü termosifonlar karşılarlar. Bazı binalarda ise merkezi ısıtıma sistemi olmasına karşın kazanbrülör sadece kalorifer (ısıtma amaçlı) kullanılmakta olup, sıcak su ihtiyacı için ek olarak termosifon kullanıldığı da görülmüştür.

Termosifon genel olarak kombiye çok benzer hatta aralarındaki tek fark kabaca belirtmek gerekirse kombinin aynı zamanda kaloriferleri de ısıtabiliyor olmasıdır. Ancak kombiler doğalgaz ile çalıştığından her yerde kullanılması pek mümkün olamayabilir.Termosifonlar ise elektrik ile çalıştığından yüksek faturalar gelmesine sebebiyet verebilir.

Termosifonun çalışma prensibi oldukça basittir. Haznesindeki suyu resisstanslar sayesinde ısıtır ve ısınan sıcak su çeşmelerimize yönlendirilir. Ne kadar büyük hazneli olur ise o kadar sıcak su kullanmanıza olanak sağlar. Tabi büyük termosifonun dezavantajı da kapladığı alandır.

Çok fazla özelliği bulunmadığından ( basit bir sistem ile çalıştığından) çok sık arızalandıklarına şahit olunmaz. En çok karşılaşılan durum kazanın zaman içerisinde deforme olarak delinmesidir. Bu durum çok uzun kullanımlarda meydana gelmektedir. Takribi 5 – 10 yıl. Böyle bir durumda da tamirini önermiyoruz. Zira astarı yüzünden pahalı olabiliyor. Yenisini almak daha avantajlıdır.

Termosifon bakımı olur mu? evet bakımı mümkün. Buradaki temel amaç cihazın sizi tam ihtiyacınız olduğu bir anda yarı yolda bırakması mümkün olduğunca engelleyebilmek. Yapılan muhtelif bakımlarda arızayı önceden tespit edebilmektir. Kombi bakımında olduğu gibi detaylı bir işlem uygulanmaz.

Termosifon alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus boyutunu (litresini) ihtiyacınız doğrultusunda almanızdır. Tabi koyacağınız yerde sığıyor olmalıdır.   Termosifon fiyatları markaya, hacmine ve modeline göre değişiklik göstermektedir. En güncel fiyatlar için terci edeceğiniz markanın resmi web sitesini ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Termosifon Servisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • 5 × 1 =