Aşırı sıcaklarda ortamın ısısını düşürmek yada sabit tutmak için işyerlerinde ve evlerimizde kullanmakta olduğumuz soğutma sistemleridir.
Klima denilince aklımıza ilk gelen evlerimizde kullanmakta olduğumuz duvar tipi split klimalardır ancak bununla sınırlı olmayıp birçok modeli vardır.
Bunlardan bazıları kaset tipi ve salon tipi dediğimiz btu’ları yüksek cihazlardır. Hangi tip klima kullanıyor olursanız olun marka ve modeli Baymak ise Baymak Yetkili Klima Servisi olarak bizleri arayabilirsiniz.  Firmamız kullanmakta olduğunuz baymak klimaların üretici fabrikasından bizzat tamiri ve bakımı için eğitim almış olup, cihazlarınıza en iyi şekilde müdahale edebilecek teknik bilgi ve ekipmana sahiptir. Bu yüzden servis çağırırken kimi evinize davet ettiğinizi ve cihazını kimlerin ellerine bıraktığınızı iki kere düşünmelisiniz.

baymak-klima-servisi-telefon

Klima seçimi ve klimanın nereye montaj edileceği çok önemli bir husustur. Zira aldığınız klimanın btu’su montaj edilmesini istediğiniz alana yetmeyebilir yada tam aksine kurulacak alana fazla gelebilir buda boşa enerji sarfiyatına ve cihazınızın ömrünün kısalmasına neden olur. Bu tip mağduriyetler yaşamamak için mutlaka satın almadan önce teknik ekibimizden bilgi alın. 

Klima bakımı cihazınızın ömrünü uzattığı gibi, insan sağlığını etkilediği için de çok önemlidir. Bildiğiniz üzere klimalar bünyelerinde barındırdıkları r22 gaz sayesinde bakır boruları soğutarak ortamı serinletmekteler. Bu işlevi yaparken de dışardan çektikleri havayı filtrelerden süzerek hava kanalları vasıtası ile içeriye iletmekteler. Zaman ile toz ve pislik dolan bu hava kanalları temizlenmez ise insan sağlığını tehlikeye atabilir. Baymak Yetkili Klima Servisi klima bakımında neler yapar ?

Cihaz Kasasının Temizliği
Filtrelerin Temizliği
Hava kanallarının ilaçla yıkanması
Basınçlı Su ile Durulama
Elektrik Voltaj Değerlinin Ölçümü
Fan temizliği ve bakımı
Elektrik bağlantıları kontrolü
Dranaj borusunun kontrolü ve temizliği

Yukarıda yazılı işlemler örnek teşkil etmesi açısından yazılmış olup klima bakımı yapılırken ihtiyaca bağlı olarak Baymak klima servisi teknisyenin gerekli görmesi durumunda uygulanmaktadır.

kombiservisi-telefon-sf

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • nineteen + seventeen =